איך מוצאים תורמים פרטיים לעמותות?

אם גם אתם עומדים בראש עמותה או מנהלים את מערך גיוס הכספים של עמותה, אתם בטח מבינים היטב כי גיוס של כסף ומשאבים זה אתגר לא קטן, לא משנה עד כמה הפעילות היא מוכרת ומבורכת. אחד מאפיקי הגיוס החשובים ביותר לכל עמותה הוא מה שנקרא תורמים פרטיים, ואם יודעים לאתר ולפנות אל תורמים כאלו אפשר ליהנות מסכומי כסף גדולים ומכובדים בהחלט. אז איך מוצאים תורמים שכאלו ומשכנעים אותם להירתם ולקחת חלק בפעילות שלנו? הנה כל הדרכים והשיטות האפשריות, אבל קודם כל ולפני הכל – מי הם בכלל תורמים פרטיים?

מי הם תורמים פרטיים?

ברחבי העולם אפשר לראות הרבה נדבנים שהקימו קרנות וגופים דרכם הם תורמים כספים לחברה, ואלו הם כמובן לא דוגמאות לתורמים פרטיים. תורמים פרטיים הם אותם התורמים שלא עומדים בראש של ארגון מסודר כלשהו, אלא תורמים מהכסף שלהם באופן פרטי, בין אם באופן חד פעמי ובין אם באופן קבוע. אפשר למצוא תורמים פרטיים גם בארץ וגם בחו״ל, כאשר הרבה פעמים אנשים יהודים עשירים מרחבי העולם שמחים לתרום מכספם ובכך לתמוך במפעל הציוני. בואו ננסה להבין איך אפשר לגייס כספים לעמותות מתורמים פרטיים.

הכירו את השירות של חברת אטלס

האפשרות הראשונה והטובה ביותר לגיוס כספים מתורמים פרטיים היא עם הסיוע המקצועי של חברת אטלס. אטלס הוא גוף מיוחד העוסק בכל התחום של גיוס כספים ופיתוח משאבים לעמותות בישראל. אטלס מציעה לעמותות מגוון של כלים מגוונים לגיוס כספים, הן מתורמים פרטיים והן מאפיקים אחרים. נציגי העמותות נהנים מגישה למאגר מידע חכם עם אלפי תורמים, סיוע בהגשת בקשות, הכוונה לאחראי גיוס כספים ועוד. אפשרות מעולה בהחלט.

 

 

דרך הקהילה

אפשרות טובה נוספת לקבל תמיכה מתורמים פרטיים היא לפנות לנציג בקהילה שלנו. כמעט כל אחד מכיר אנשים שמכירים אנשים אחרים שהם תורמים ויכולים לסייע. אפשר תמיד לפנות אל אותם האנשים בקהילה ולבקש עזרה בפנייה לגורמים הרלוונטיים.

פנייה ישירה

שווה תמיד לנסות ומה כבר יכול להיות? אם אנחנו מכירים את אותם התורמים, תמיד כדאי שננסה לפנות אליהם בעצמנו ולבקש תמיכה כספית למטרות שלנו. כדאי לפנות תמיד אל תורמים רלוונטיים שידועים בכך שהמטרה שבה העמותה שלכם עוסקת קרובה לליבם. כמובן שמומלץ תמיד לנסח מייל מסודר, לצרף מידע ברור על פעילות העמותה ולהסביר לשם מה אתם זקוקים לתרומה. כמובן שאפשר תמיד לנסות וליזום פגישה אישית וזה בהחלט משהו שיכול להגדיל את הסיכויים להצלחה.

פרסום ברשתות החברתיות

אם אתם עוסקים בגיוס כספים אז סביר כבר להניח שהאנשים בחיים שלכם יודעים על זה ויכול מאד להיות שכבר יצא לכם לפרסם מידע בנושא ברשתות החברתיות. שווה בהחלט לנסות לגייס את כוחן של הרשתות לטובתכם גם במקרה הזה ולפרסם פוסטים שמסבירים שאתם מחפשים תורמים פרטיים לתרומה כספית למטרות קידום העמותה שלכם. הרבה פעמים הפרסום הזה יאפשר למצוא החיבורים הטובים ביותר עם תורמים פרטיים מעולים שמתאימים בדיוק למטרות שלכם.

קמפיינים במדיה

אפשרות נוספת היא פנייה לציבור הרחב דרך קמפיינים שונים במדיה כמו פרסומות בטלוויזיה וברדיו, שלטי חוצות ועוד.

לסיכום – אל תהססו לפנות גם לאנשים פרטיים

זכרו – תמיד יש את האפשרות לפנות לציבור הרחב ולגייס כסף מהרבה אנשים דרך פרויקט הדסטארט, בקמפיינים ברשת וכן הלאה. בסופו של דבר התורמים הפרטיים הם אפיק גיוס חשוב למדי וכדאי בהחלט להבין בדיוק איך לגייס כספים בצורה טובה ויעילה מתורמים פרטיים על בסיס קבוע.

נגישות