מרכז גרנות: הכירו את הארגון הפועל לתקשורת מקרבת בקהילה

מרגישים שהמציאות שאתם רואים סביבכם יכולה להיות טובה יותר? מרגישים את השיח הקשה ולעיתים אלים בין אנשים בעידן שלנו? רוצים לדעת שיש סיבה להיות אופטימיים שדברים עוד ישתנו? ובכן, אתם לגמרי חייבים להכיר את מרכז גרנות, אחד הארגונים המסקרנים ביותר בישראל בשנים האחרונות. בואו ננסה להבין מהי הפעילות של המרכז הזה, איך זה קשור לעמותה ואיך זה יכול להשפיע על חיי היומיום של כל אחד מאתנו.

 

הכירו את מרכז גרנות

כולנו מכירים את היתרונות של העידן הדיגיטלי עם הגישה הקלה והמהירה למידע אינסופי, אבל מצד שני גם מכירים היטב את אחת הרעות החולות ביותר של התקופה – האלימות והשיח חסר הקצר וחסר הסבלנות בין אנשים בישראל. מרכז גרנות הוא ארגון ששם לעצמו למטרה לייצר שינוי ולהקנות ערכים של תקשורת מכבדת וסבלנית בין כל בני האדם. את האלימות אפשר לראות בכל מקום כמעט – בכבישים, במועדונים, במגרשי הספורט, בשלטון ואפילו בתוך המשפחה. ככל שהשנים עוברות נראה כי תת המטרות רק הולכות ומתווספות, ומעניין לראות את מטרת העל של המרכז ואיך היא באה לידי ביטוי.

 

המטרה העיקרית: הקמת המשרד לאיכות החברה

מרכז גרנות פועל בכמה וכמה מישורים כדי לקדם את המטרה החשובה (ועוד נרחיב על הדברים האלה), איך ספק כי לב הפעילות המבורכת של עמותת מרכז גרנות הוא במאמצים להקמת משרד ממשלתי לאיכות החברה בישראל. מתוך האמונה כי רק שר העוסק בדבר הזה יוכל להביא לשינוי, העמותה מרכזת מאמצת ונראה כי היום שבו משרד ממשלתי שכזה אכן הוא יוקם הוא ממש לא רחוק.

 

הפעילויות המבורכות של מרכז גרנות – תיקון עולם מרגש ומבורך

כמובן שהקמת המשרד היא רק מטרת על אחת גדולה והמרכז מגשים את תפיסת העולם שלו דרך המון פרויקטים חשובים אחרים, הנה כמה דוגמאות לפרויקטים כאלו שהיו בעבר ויהיו בעתיד:

 

  • פעילויות מיוחדות לחגים: חגיגות חנוכה מיוחדות לנשים נפגעות אלימות במעונות, כולל פעילויות יצירה, הפעלות וההעשרה לילדים.
  • תמיכה ואבחון נפשי: פרויקט תמיכה ייחודי של אבחון ותמיכה נפשית לנשים וילדים השוהים במעון לנשים נפגעות אלימות.
  • תמיכה בפרויקט צל״ש: פרויקט ייחודי לצעירות שקיבלו פטור משירות בצה״ל או כאלה המגיעות מרקע קשה.

רוצים לתרום למרכז גרנות? כך תעשו זאת

מרכז גרנות הוא עמותה רשומה וניתן לבצע תרומה ולסייע במטרה החשובה במגוון דרכים שונות. אפשר לבצע בקלות תרומה בהעברה בנקאית למרכז, לתרום באמצעות טופס תרומה מאובטח בכרטיס אשראי, לתרום במזומן או בצ׳ק דרך בנק הדואר ואפילו להעביר תרומה על בסיס חודשי בהוראת קבע. כמובן שכל התרומות לעמותה מוכרות לצרכי מס וזה גם משהו שיכול לעזור לנו להפחית את תשלום המס מדי שנה.

 

שקיפות כספית והמלצות

חשוב להבין כי מדובר בעמותה מסודרת ורצינית שעובדת על פי כל התקנים וללא אף מטרת רווח. באתר המרכז תוכלו לגשת בקלות אל כל הדוחות של העמותה החל משנת 2016 ולראות את הניהול התקין שלה, כאשר חברי הועד וחברי ההנהלה פועלים בהתנדבות ולא מקבלים שכר.

 

לסיכום

אם אתם רוצים לקבל עוד חותמת איכות, תוכלו לראות באתר גם מגוון המלצות מגופים שונים שעבדו עם המרכז כמו עיריית נס ציונה, נעמ״ת בקריית ביאליק, חברות כנסת, אגפי רווחה שונים ועוד. מרכז גרנות הוא מרכז חשוב עם פעילות מבורכת. שווה בהחלט להכיר יותר לעומק את העמותה ואת הפעילות שלה ואולי אפילו לתרום בדרכים שונות למטרת העמותה בעצמנו. רק אהבה מביאה אהבה.

נגישות