הבורסה ליהלומים: הכירו את התחום הכי נוצץ בישראל

שוק היהלומים נחשב לאחד מהשווקים הגדולים והחזקים ביותר בעולם. החברה המובילה כאן בישראל היא הבורסה ליהלומים הממוקמת בעיר רמת גן ונחשבת לחברה הגדולה והחזקה ביותר, וזאת בשל היותה חברה פרטית אותה מנהלים מומחים בעלי שם עולמי בתחום היהלומים אשר מאגדים מעל ל-3,000 אנשי מקצוע העוסקים בתחום היהלומים. למעשה, התחום הנוצץ הזה מושך אליו לא מעט צעירים שרוצים להגשים חלום ולהשתלב בענף, כאשר במדריך הזה נציג בפניכם את כל מה שצריך לדעת אודות התחום הכי נוצץ בישראל, כמו גם בעולם.

 

 

הבורסה ליהלומים – כל מה שרציתם לדעת

בורסת היהלומים הישראלית היא שחקנית חזקה מאוד בעולם היהלומים, וזאת בשל ניסיון של עשרות שנים בתחום. תעשיית היהלומים התחילה כאן בישראל בשנת 1940 והיא נחשבת לאחת מהתעשיות החזקות בעולם לאורך השנים. כיום היא נחשבת לאחת מארבע הבורסות המובילות בעולם, כאשר מי שרוצה לעסוק בתחום צריך לקבל רישיון מטעם הבורסה אך גם לקבל רישיון מטעם משרד הכלכלה. לאחר שקיבלתם את הרישיון בעקבות מעבר מוצלח על המבחנים, השלב הבא הוא תהליך הכולל קבלת המלצות וכן לקיחת אחריות מצד אחד מחברי הבורסה, כאשר כל טעות ולו הקטנה ביותר עשויה להוביל לסנקציות בעבור מי שלא עומד בתנאים שאותה קבעה הבורסה.

מזה שנים רבות נהוג לסיים כל עסקה בתחום על ידי לחיצת יד. מדובר באמירה משמעותית וחוזה לכל דבר ועניין, ועל כן אין מדובר באלמנט שמאפיין רק את התעשייה הישראלית אלא גם את התעשייה העולמית. יהלומים הוא ענף כפי שציינו חזק מאוד ועדות לכך ניתן למצוא באלפי עסקאות המתבצעות מדי שנה, הן בנושא של ייצוא של יהלומים והן בנושא של ייבוא יהלומים. רכישה של יהלום דרך החברות בבורסה מהווה את הדרך הטובה ביותר להבטיח השקעה כספית נבונה, וזאת בשל מערכת בוררות שעובדת באופן קבוע מתוך מטרה לפקח על החברים בבורסה כמו גם העסקאות המתבצעות באופן תדיר, כל זאת מתוך מטרה להבטיח הליך תקין המתבצע בהתאם לסטנדרטים בין לאומיים.

לסיכום

הבורסה ליהלומים היא השחקנית החזקה ביותר בתחום היהלומים. תחום זה נחשב לתחרותי מאוד אך גם משפיע, ועל כן ההתנהלות של הבורסה היא בשקיפות מלאה ותוך שימת דגש על ניצול של מסגרת עסקית שבה החברים יכולים לנהל כמו גם להתנהל בשקיפות אבל גם עם תנאים נוחים המאפשרים לסחור כמו גם לבצע רכישה של יהלומים באופן חוקי. באתר של הבורסה ליהלומים תוכלו לקבל מידע נוסף ואף לקרוא את התקנון, כל זאת מתוך מטרה להעשיר את הידע בתחום מסורתי שאומנם הוא חלק בלתי נפרד מהכלכלה זה עשרות שנים, אולם ממשיך להוות חלק בלתי נפרד מניהול תקין ופלטפורמה מרכזית וחשובה מאוד בתחום היהלומים כאן בישראל, כמו גם בעולם.

נגישות