גם אותן צריך לטפח: איך שומרים על כפות הרגליים יפות וחלקות?

לטיפוח של כפות הרגליים יש חשיבות גם מבחינה אסתטית אבל גם מבחינה בריאותית. מאחר וכף הרגל נושאת את משקל הגוף, חשוב לשמור על כפות הרגליים חלקות, וזאת מתוך מטרה להפחית את הסיכוי להיווצרות של יבלות שעלולות להוביל לא רק לכאב אלא גם להשפעה ממשית על איכות החיים. בנוסף, אי אפשר להתעלם מכך כי כף הרגל היא בולטת מאוד ועל כן לטיפוח שלה יש חשיבות גם מבחינה של נראות ואסתטיות. כיצד תוכלו לשמור ולטפח את כפות הרגליים שלכם? להלן מספר טיפים.

פדיקור

רצוי לתאם תור אצל פדיקוריסטית מומחית לכף הרגל לטובת ניקוי עמוק של כף הרגל, וזאת מתוך מטרה להסיר את העור המת, גזיזת הציפורניים בצורה נכונה ומדויקת לצד ניקוי של עור מת. במידה וכף הרגל שלכם נוטה ליובש וסדקים, מומלץ לקבוע תורים חופפים וכן להקפיד על בחירה בפדיקוריסטית שלה יש המלצות בתחום. במידה ואתם למשל סובלים מציפורן חודרנית, שימו לב כי אתם בוחרים באשת מקצוע המתמחה בתחום של פדיקור רפואי.

פילינג

בשביל להסיר את העור המת כמו גם לחדש את העור כל מה שצריך לעשות הוא למלא קערה במים חמימים, ולאחר עיסוי של הרגל באמצעות פילינג ייעודי להכניס את הרגל למים. באמצעות הפעולה הפשוטה הזו תוכלו לא רק לחדש את המראה של כף הרגל אלא גם להסיר את תאי העור המתים, אבל גם לנטרל את הריחות הרעים.

 

 

שימוש בקרם ייעודי

בשנים האחרונות ניתן להבחין במגמה שבמסגרתה יותר ויותר חברות מצליחות לפתח קרמים ייעודים לכף הרגל אשר כוללים שימוש בחומר גלם איכותיים כמו למשל שמן אבוקדו, קוקוס ועוד. חשוב להקפיד ולמרוח את הקרם לפחות פעם במספר ימים, כך שניתן יהיה לא רק ליצור מראה כף רגל נקי ורך למגע אלא גם להזין את העור באקסטרה של לחות הנדרשת לכף הרגל.

מסכה לכף הרגל

בדיוק כמו שאתם משקיעים במסכה לשיער, כך צריך להשקיע גם במסכה לכף הרגל. מסכה איכותית תהיה מורכבת משמנים אתריים כמו למשל שמן אקליפטוס או שמן אורן, כאשר מומלץ למרוח את כף הרגל במסכה ולאחר מכן להלביש גרב למשך מספר דקות, מתוך מטרה להוביל לטיפוח אפקטיבי של כף הרגל, גם בחורף וגם בקיץ. ברחבי הרשת תוכלו למצוא לא מעט הצעות למסכות ביתיות שאותן ניתן לבצע בבית או לרכוש מסכות ברשתות הפארם המשווקות במחיר נגיש לכל כיס.

לסיכום

לטיפוח כף הרגל יש חשיבות גדולה גם מבחינה אסתטית וגם מבחינה בריאותית. מאחר וישראל היא מדינה חמה מאוד ברוב ימות השנה ואנחנו הולכים עם נעליים פתוחות, חשוב להשקיע לא רק בתהליך הטיפוח אלא גם בבחירה של נעל איכותית שתספק תמיכה מלאה.

נגישות