עברתם ניתוח פלסטי וחוויתם רשלנות רפואית? יש למי לפנות!

אם את לפני מספר שנים ניתוח פלסטי תתרחש לרוב באופן דיסקרטי למדי, כיום ניתן להבחין בשינוי מגמה אשר מגיע לידי ביטוי הן באיכות הטיפול המתבצע על ידי מנתחים מובילים ובעלי שם, והן בשל ההבנה כי מדובר בניתוח אשר יכול לסייע לטובת שיפור הדימוי והביטחון העצמי בעקבות פגם אסתטי, או במקרה של ניתוח הכרחי עקב בעיה רפואית. יחד עם זאת, לא תמיד הניתוח עובר חלק, ולעיתים הסטנדרט הופך ללקוי עד לכדי נזקים אשר משפיעים באופן דרמטי על איכות החיים של מטופלים. אם עברתם ניתוח פלסטי ואתם סבורים כי הצוות התרשל בתפקידו, חשוב לדעת כי יש למי לפנות, וזאת מתוך מטרה להגיש תביעה. כיצד ההליך מתבצע? כל הפרטים בכתבה.

רשלנות רפואית בניתוח פלסטי – כל מה שצריך לדעת

למרות שהרוב המוחלט של פרוצדורות קוסמטיות אשר מתבצעות במסגרת של ניתוח פלסטי עוברות בצורה חלקה וללא שום נזק, בחלק מהמקרים עשויים להופיע נזקים אשר נובעים בין היתר כתוצאה מרשלנות של הצוות הרפואי אשר הוביל לנזק. אולם, צריך לזכור כי יש הבדל בין חוסר שביעות רצון כתוצאה מתוצאות הניתוח לבין פגיעה ממשית העולה לכדי נזק, ועל כן פנייה לעורך דין היא חיונית לטובת בחינת המקרה שלכם, בהתבסס על מקרי עבר ועם שימת דגש על בדיקה של כל החומר הרפואי, לצד התייעצות עם מומחה שיתמוך בטענות שלכם, רגע לפני הגשת תביעה.

לצד זה, צריך לקחת בחשבון כי לא פעם ניתוח פלסטי מתרחש בקליניקות פרטיות של רופאים ולא תחת תנאים של בית חולים, מה שעשוי להוביל לעוגמת נפש אשר נוצרת כתוצאה מאי חיטוי של המכשור, אי קבלת הסכמה מדעת, אי לקיחת היסטוריה רפואית מלאה לצד טעויות כירורגיות אשר כוללות למשל מתן של כמות הרדמה חלקית, ניתוח המתבצע על חלק גוף שגוי שלא נקבע מראש. נוסף לכך, ישנם דוגמאות רבות לפגיעות בניתוחים קוסמטיים אשר כוללים בין היתר: נזק לאיברים, שגיאות או סיבוכים בהרדמה, דימום, תגובה אלרגית, נמק, הצטלקות ובמקרים קיצוניים גם מקרה מוות.

 

 

הגשת תביעה – דגשים חשובים

ניתוחים פלסטיים לא נועדו לרוב לטובת טיפול בבעיה רפואית, אלא לטובת שיפור המראה חיצוני. היות וכך, בתי המשפט במדינת ישראל נוטים לבחון את הניתוחים האלה בסטנדרט מחמיר במיוחד. במידה ואתם סבורים כי נגרם לכם נזק כתוצאה מהליך קוסמטי שהשתבש, השלב הראשון הוא קודם כל לפנות לעורך דין אשר מתמחה בתחום של רשלנות רפואית עם התמחות בניתוחים קוסמטיים, וזאת מתוך מטרה לבחון את פרטי המקרה, ובהתאם לכך לקבל החלטה האם להגיש תביעה לבית המשפט. שימו לב כי בתי המשפט נוטים לראות בחומרה מקרים מסוג זה, אולם בוחנים היטב את פרטי המקרה, מתוך הבנה כי גם רופאים עלולים לשגות, בתום לב.

לסיכום

ניתוח פלסטי הוא ניתוח לכל דבר ועניין, ועל כן הצוות הרפואי מחויב לעמוד בסטנדרט הרפואי הגבוה והמקצועי ביותר. אם אתם סבורים כי בעקבות הניתוח נגרם לכם נזק, זה הזמן לפנות לקבלת ייעוץ מצד עורך דין, מתוך מטרה לבנות תיק תביעה אשר מבוסס על טענות הכוללות את כלל המסמכים הרפואיים, חוות דעת מצד רופא מומחה העוסק באותו התחום לצד רשומות רפואיות אשר נועדו להוכיח כי הצוות התרשל בתפקידו, ובהתאם לכך גרם לנזק. מדובר בסכומים שיכולים להגיע לעשרות אלפי שקלים, ועל כן מיצוי זכויות הוא הכרחי בעבור כל אדם שנכנס לניתוח, ורוצה לתבוע בעקבות נזק.

נגישות